Shrňte svůj rok 2022: Tipy na nepřekonatelnou fotoknihu
Cca 3 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Shrňte svůj rok 2023: Tipy na nepřekonatelnou fotoknihu

Celý uplynulý rok jste pilně fotili. Máte tisíce fotografií na kartách a discích. Nechceme strašit, ale uvědomujete si, jak nebezpečné mohou tato úložiště být? Stačí jedna nenápadná porucha a vše je nenávratně ztraceno. Ti z vás, co něco takového zažili, by jistě mohli vyprávět. Kolik slz vyplakali a jak to bolelo. Nic proto neriskujte a zaarchivujte své fotografie bezpečně do fotoknihy.

1. TIP: Pohrajte si s pozadím a s kliparty

Zkuste čarovat s pozadím. Své fotografie můžete orámovat některým z barevných čtvercových rámečků. Jejich barvu můžete přizpůsobit dominantním barvám na fotografii tak, aby byla místa kontrastní nebo naopak aby ladila s některou z barev na fotografii. Čarovat můžete také s kliparty. Ty můžete všemožně přetahovat nebo měnit jejich tvar.

2. TIP: Legrační fotografie

Ne vždy musíte brát svou tvorbu smrtelně vážně. Zkuste do fotoknihy vložit trochu humoru a sem tam přidat nějaký vtipný klobouček, vousy nebo zaječí ouška. Střídmě použité kliparty dodají fotografiím šmrnc a pomohou vám vidět život s nadhledem.
 

3. TIP: Vybírejte z různých druhů písem

Působí vaše kniha příliš stroze? Okořeňte ji vložením obrázků a textů do klipartu. Nemusíte se omezit pouze na obdélníky, vybírat můžete také z kruhových a jiných dalších tvarů. Zkoušejte různé druhy písem a odhalte, které se nejlépe hodí. Usilujte o to, aby celá kompozice působila sjednoceně. Klipart nebo písmo může mít stejnou barvu jako dominantní barva na fotografii.

4. TIP: Kombinujte kliparty

Pokuste se kombinovat kliparty a rámečky. Ke kruhovému klipartu se bude báječně hodit kruhový rámeček ve stejné barvě.
 

5. TIP: Vložte fotografii na pozadí

Rozhodně se nemusíte spokojit pouze s jednou fotografií na jedné stránce. Skvěle bude vypadat třeba i to, když vložíte menší orámované fotografie na pozadí, na které jste předtím vložili jinou svou povedenou fotografii.

6. TIP: Třiďte fotografie podle místa nebo podle aktivity

Záběry můžete sjednotit tématicky podle lokality (⇒ Výlet do Krkonoš, Na chatě, Doma...) nebo podle druhu aktivity (⇒ Spinkáme v kočárku, Výlety na kole, Hafík Alík, Anička papá zmrzlinku...). Skvěle tak zrekapitulujete uplynulý rok.

Shrňte svůj rok tak, abyste svými memoáry vždy rádi listovali. Zaarchivujte své vzpomínky do fotoknihy. Jen tak je nikdy neztratíte spolu se shořelým diskem, ztraceným telefonem nebo rozbitým počítačem.

Hra s pozadím a s kliparty
 

Legrační fotografie a výběr z různých druhů písem
 

Kliparty, fotografie na pozadí a výběr fotografií
 

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.