Jak pečovat o fotoknihy od HappyFoto

Správná péče je základem jejich dlouhé životnosti

Jak o fotoknihy správně pečovat a čeho se vyvarovat


Obrovská vlna radosti a uspokojení vás zaplaví poté, co jste investovali čas a peníze do nové fotoknihy a konečně ji můžete uchopit do rukou. Pokud ji budete správně skladovat a dobře se o ni starat, vydrží vám spousty let a budete moct svou fotoknihu v jejím perfektním stavu obdivovat pořád a zas.

Správné skladování


Správné skladování

Fotoknihy uchovávejte v suché místnosti se stálou teplotou

Správné čištění


Správné čištění

Na čištění fotoknih používejte suchý hadřík z mikrovlákna

Pozor na vlhkost


Pozor na vlhkost

Chraňte fotoknihy před vysokou vlhkostí a mokrem

Pozor na horko


Pozor na horko

Nevystavujte fotoknihy vysokým teplotám a slunečním paprskům

Aby vaše fotokniha vypadala stále jako nová, doporučujeme dodržovat minimálně ty nejdůležitější výše uvedené zásady v péči o ni. Čím lépe se o ni budete starat a budete si ji hýčkat, tím déle vydrží a bude vám dělat radost.

Jakmile svou vysněnou fotoknihu obdržíte, je nutné vybrat pro ni správné místo. Měli byste promyslet, v které místnosti máte stálou teplotu. Musí jít o místnost suchou. Vlhké prostory fotoknize škodí. Vysoká vlhkost způsobuje nechtěné zvlnění stránek, v extrémních případech dokonce jejich slepení. Pokud byste něco takového u svých fotoknih zpozorovali, urychleně je přestěhujte do suchých prostor. Náchylné jsou především deLUXE Fotoknihy na fotopapíru. Doporučujeme v tomto případě fotoknihu na cca 10 dnů postavit a její stránky vějířovitě rozevřít. Tím stránky rovnoměrně absorbují teplotu a vlhkost a při včasném zákroku se stránky fotoknihy po vysušení opět vyrovnají. Nevybírejte ale ani místo, kde je velké horko. Nevhodné jsou regály přímo u oken, kam navíc dopadají sluneční paprsky. Absolutně kritické je pak nechat fotoknihu např. v autě. Vysoké teploty a přímý sluneční svit mohou způsobit vyblednutí stránek.

Jakmile najdete pro svou fotoknihu ideální místo, zvažte, zda ji můžete uložit naplocho. Pokud ne a fotokniha musí stát, postavte ji úplně svisle, aby se nemohly pomačkat rohy desek nebo zprohýbat vnitřní stránky.

Všechny podmínky pro správné skladování jste splnili a chcete si fotoknihu prohlédnout? Pochlubit se s ní, nebo prostě jen tak potěšit? Zavzpomínat? I na obyčejné prohlížení vám dáme pár dobrých tipů.

Než na fotoknihu sáhnete a začnete ji prohlížet, umyjte si ruce a dobře je osušte. Úplně ideální by bylo používat rukavice. Mastné a špinavé prsty zanechávají na fotoknize otisky. Fotoknihu položte na rovný povrch. Neprohlížejte ji v blízkosti tekutin, jako jsou sklenice s vodou, šálky čaje nebo kávy. Vylitá tekutina může fotoknihu zničit. Pokud by se vám nějaká taková nehoda stala, velmi opatrně savým hadříkem fotoknihu osušte a než ji zavřete, nechte mokré stránky zcela vyschnout.

Budete-li dodržovat naše tipy na správné skladování a zacházení se svou fotoknihou, můžete se těšit na spoustu společných let. Přejeme vám příjemnou zábavu se svými unikátními kousky.

Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.