⚠️ Vybrané prémiové textilní fotodárky můžete objednat už jen do 30. března 2023 nebo do vyprodání zásob. Více ZDE »

Jak pečovat o fotoknihy od HappyFoto

Správná péče je základem jejich dlouhé životnosti

Jak o fotoknihy správně pečovat a čeho se vyvarovat


Obrovská vlna radosti a uspokojení vás zaplaví poté, co jste investovali čas a peníze do nové fotoknihy a konečně ji můžete uchopit do rukou. Pokud ji budete správně skladovat a dobře se o ni starat, vydrží vám spousty let a budete moct svou fotoknihu v jejím perfektním stavu obdivovat pořád a zas.

Správné skladování


Správné skladování

Fotoknihy uchovávejte v suché místnosti se stálou teplotou

Správné čištění


Správné čištění

Na čištění fotoknih používejte suchý hadřík z mikrovlákna

Pozor na vlhkost


Pozor na vlhkost

Chraňte fotoknihy před vysokou vlhkostí a mokrem

Pozor na horko


Pozor na horko

Nevystavujte fotoknihy vysokým teplotám a slunečním paprskům

Aby vaše fotokniha vypadala stále jako nová, doporučujeme dodržovat minimálně ty nejdůležitější výše uvedené zásady v péči o ni. Čím lépe se o ni budete starat a budete si ji hýčkat, tím déle vydrží a bude vám dělat radost.

Jakmile svou vysněnou fotoknihu obdržíte, je nutné vybrat pro ni správné místo. Měli byste promyslet, v které místnosti máte stálou teplotu. Musí jít o místnost suchou. Vlhké prostory fotoknize škodí. Vysoká vlhkost způsobuje nechtěné zvlnění stránek, v extrémních případech dokonce jejich slepení. Pokud byste něco takového u svých fotoknih zpozorovali, urychleně je přestěhujte do suchých prostor. Při včasném zákroku se stránky fotoknihy po vysušení opět vyrovnají. Nevybírejte ale ani místo, kde je velké horko. Nevhodné jsou regály přímo u oken, kam navíc dopadají sluneční paprsky. Absolutně kritické je pak nechat fotoknihu např. v autě. Vysoké teploty a přímý sluneční svit mohou způsobit vyblednutí stránek.

Jakmile najdete pro svou fotoknihu ideální místo, zvažte, zda ji můžete uložit naplocho. Pokud ne a fotokniha musí stát, postavte ji úplně svisle, aby se nemohly pomačkat rohy desek nebo zprohýbat vnitřní stránky.

Všechny podmínky pro správné skladování jste splnili a chcete si fotoknihu prohlédnout? Pochlubit se s ní, nebo prostě jen tak potěšit? Zavzpomínat? I na obyčejné prohlížení vám dáme pár dobrých tipů.

Než na fotoknihu sáhnete a začnete ji prohlížet, umyjte si ruce a dobře je osušte. Úplně ideální by bylo používat rukavice. Mastné a špinavé prsty zanechávají na fotoknize otisky. Fotoknihu položte na rovný povrch. Neprohlížejte ji v blízkosti tekutin, jako jsou sklenice s vodou, šálky čaje nebo kávy. Vylitá tekutina může fotoknihu zničit. Pokud by se vám nějaká taková nehoda stala, velmi opatrně savým hadříkem fotoknihu osušte a než ji zavřete, nechte mokré stránky zcela vyschnout.

Budete-li dodržovat naše tipy na správné skladování a zacházení se svou fotoknihou, můžete se těšit na spoustu společných let. Přejeme vám příjemnou zábavu se svými unikátními kousky.

Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.