DIY nápad: Letní idyla ve sklenici
Cca 3 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Letní idyla ve sklenici

Letní idyla ve sklenici

Uzavřete s námi atmosféru horkých letních dnů do dekorativní sklenice. Stačí vám k tomu jedna sklenice, fotografie, trocha písku, bílé kamínky a pár mušlí.

Léto je v plném proudu a slunečných dnů přibývá. Nezáleží přitom na tom, zda trávíte dovolenou u moře, na horách nebo třeba na terase či na zahradě. S našimi nápady na vlastnoručně vyrobenou dekoraci si můžete léto prodloužit a vnést díky ní do svého domova ještě více prázdninové nálady.

Co budete k výrobě potřebovat?

  • Povedené letní fotografie
  • Písek
  • Bílé kamínky
  • Mušličky
  • Zavařovací nebo jinou dekorativní sklenici

Krok 1: Písek, kamínky, mušličky

První věc, kterou budete pro tento působivý nápad potřebovat, bude sklenice. V ideálním případě použijte takovou, která je malinko větší a má hezké dekorativní víčko.

Dno sklenice naplňte pískem. Takovým, který se vám líbí. Je jedno, zda použijete písek z pískoviště před domem, z pláže na druhé straně zeměkoule nebo zda si koupíte dekorativní písek v obchodě. Sklenici naplňte pískem přibližně do ⅕.

Jakmile máte hotovo, pusťte se do další, o něco tenčí vrstvy. Tu budou tvořit kamínky. Raději jich dejte méně, aby vaše dílo nepůsobilo kýčovitě. Doporučujeme zvolit pouze jednobarevné kamínky. Bílá barva podtrhne pocit léta a působí velmi elegantně a čistě. Zvolit však můžete i jakoukoliv jinou barvu, která se vám líbí.

Na řadu přicházejí mušle. Touto vrstvou již není třeba pokrývat celé dno. Pokud byste dali mušlí příliš mnoho, mohl by výsledný efekt působit přeplácaně. Je proto vhodnější dát jen pár opravdu pěkných mušliček a klidně jen na jedno místo. Třeba do přední části sklenice.

Krok 2: Fotografie ve sklenici

Nyní vyberte 1-3 povedené fotografie. Velikost fotografie a velikost sklenice by měla korespondovat. Doporučujeme volit mezi prémiovými foto a retro foto prémium. Pro skutečně velké sklenice použijte prémiové zvětšeniny. Pokud nebude velikost vyhovovat na 100 %, nebojte se použít nůžky. Fotografie umístěte do sklenice mezi kameny a mušle. Zkontrolujte, zda vše sedí a líbí se vám. V opačném případě velikost znovu upravte.

Krok 3: Poslední doladění

Pakliže máte nějaké slušivé víčko, zavřete sklenici spolu s atmosférou horkého báječného léta. Hotovou sklenici můžete někam zavěsit nebo jí najít jiné báječné místo, kde bude hezky na očích. Uvidíte, že tento náš DIY nápad dýchne letní atmosféru na kohokoliv, kdo kolem ní projde.

💡 Kolem sklenice naaranžujte tenký světelný řetěz. Až ho večer rozsvítíte, ucítíte nejen vůni slunce, ale i atmosféru vlahých letních večerů.

Přejeme vám hodně zábavy při vytváření okouzlující vyletněné dekorace.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.