Zvěčněte své nejkrásnější okamžiky do ročenky
Cca 3 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Zvěčněte své nejkrásnější okamžiky do ročenky

Náš život netvoří jen “velké události”, jakými jsou dovolená v Karibiku nebo lyžovačka v Alpách. Ba naopak! Sestává z každodenních činností, které jej dělají přesně tak magický, jakým je. Inspirujte se našimi tipy a shrňte svůj uplynulý rok do ročenky. Díky naší fotoknize vaše vzpomínky nikdy nevyblednou a budou tu s vámi navždycky.

Ještě než se pustíme do jednotlivých tipů, rádi bychom zdůraznili, že není třeba lpět na detailech. Nezáleží na tom, zda jste se hodiny mazlili s každou maličkostí, nebo jste své fotografie “naházeli” do fotoknihy ledabyle a měli jste hotovo raz dva. V našich očích je každá vaše práce dokonalá. Nezapomínejte, že cvičení dělá mistry. Věřte, že každá vaše další fotokniha bude zase o kousek lepší. Hlavní je začít!

TIP #1: Promyslete celkový koncept

Než se pustíte do sázení fotek do fotoknihy, rozhodněte se, jak ji budete chtít strukturovat. Možností máte hned několik - podle měsíců, událostí nebo podle osob, které jsou na obrázku. Následně vyberte ty nejpovedenější fotografie a umístěte je na stránky. Poslední krok už bude legrace. Pohrajte si s rozložením a designem. Další tipy na to, jak okořenit svou vzpomínkovou fotoknihu, naleznete zde.

TIP #2: Nečekejte s tvorbou až do konce roku

Někteří z nás udělají během roku stovky, ba možná i tisíce, fotografií. Však to všichni známe. Maruška na hřišti, Maruška u babičky, Maruška na kole, Maruška večeří, Alík spinká na gauči, Alík jde na procházku do parku, Alík při západu slunce a tak dále. Pokračovat s výčtem bychom mohli ještě dlouhé hodiny. Pakliže zkrátka patříte mezi ty, kteří svůj chytrý foťák s telefonem nedávají z ruky, bude vybírání snímků z celého roku nelehký úkol.

Proto je lepší vytvořit si v telefonu nebo v počítači složku s názvem “vyvolat” nebo “fotokniha”, kam si budete přesouvat ty nejpovedenější fotografie už v průběhu roku. Alespoň snadno uvidíte, že některá témata už máte vyfocená vícekrát, než je zdrávo, a oproti tomu jiná zcela chybí.

TIP #3: Vyhraďte prostor pro všední okamžiky

Obvykle máme tendenci fotit to, co se neděje v našem všedním životě. Tak schválně 🙂. Kdy naposledy jste vyfotili děti u dveří, jak odcházejí do školy? Kdy jste si udělali naposledy “selfíčko” z každodenní domácí večeře? Na první pohled se může zdát, že takový okamžik není nic zvláštního. Nic, co by si zasloužilo zvěčnit. Opak je ale pravdou. Každodenní tématika zaujme nejvíc, protože si při jejím prohlížení vybavíte pocit z celé jedné etapy života. Tou může být roční období, celý rok, nebo bydlení v pronajatém bytě, který jste nakonec opustili, ale přesto vám v něm bylo vždy skvěle.

TIP #4: Zachyťte změny během roku

Vodíte děti každý den do školy vždy stejnou cestou? Foťte je třeba vždy první den v měsíci na stejném místě. Získáte pak krásné srovnání nejen toho, jak se mění roční období, ale i toho, jak vaše dítě během roku vyrostlo. Nejlepšího výsledku docílíte tím, že požádáte své děti, aby si vždy stouply do stejné pozice.

Držte se našich tipů a svou ročenku budete mít hotovou raz dva. Pouhým vytažením fotoknihy z knihovny se pak snadno vrátíte do minulosti a budete prožívat šťastné okamžiky znovu a zas.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.