Jak vybrat perfektní fotoobraz
Cca 4 minuty čtení, k přečtení v sekci Tipy na dárky

Jak vybrat perfektní obraz

Máte doma holé stěny a přemýšlíte, čím byste je ozdobili? Jste tady správně. Osobní fotoobraz je určitě správnou volbou. Nabízíme pět úžasných materiálů, kterými můžete osvěžit svůj interiér či exteriér. Zjistěte, čím se jednotlivé materiály od sebe liší a který z nich je pro váš záměr tou nejlepší volbou.

Foto na plátno

Pokud chcete vsadit na hvězdu mezi fotoobrazy a co nejvíce se přiblížit umělecké malbě, rozhodně vsaďte na fotografii na plátně. Prchavé kouzlo okamžiku, které jste před nějakou dobou zachytili na svůj fotoaparát, vytiskneme a napneme na dřevěný rám. Obrazy vytištěné na malířské plátno jsou typické svou jemnou strukturou, přirozeným vzhledem a teplým efektem obrazu. Rámy o šířce 2 cm jsou z masivního dřeva s certifikací FSC. Stačí si vybrat fotografii a správný rozměr.

💡 Foto na plátno se hodí do interiéru - do obýváku, dětského pokoje, do chodby či na schodiště. Fotoplátna se ale nehodí do místností s vysokou vlhkostí. Pro místnosti s vyšší vlhkostí používejte jiné naše materiály.

Foto na pěnové desce

Atraktivním materiálem a unikátním nadčasovým nástěnným obrazem je fotografie na pěnové desce. Materiál čistý jako padlý sníh. Bílý, tvarově stálý a extrémně lehký. Pěnová deska má tloušťku pouze 0,5 mm. Díky tomu se hodí i na tenčí stěny. Fotoobrazy vytištěné na sněhobílé pěně jsou přirozeně matné, což zvyšuje viditelnost a kontrast použité fotografie. Jsou ideální pro moderní interiéry, kde vynikne jejich čistota a lehkost.

💡 Foto na pěnové desce může rozzářit i chráněný exteriér (např. terasu, balkon, zahradu nebo pergolu), event. prostory s vyšší vlhkostí (vč. kuchyně, koupelny nebo wellness).

Foto za akrylátovým sklem

Hledáte něco unikátního, co zaujme svou působivou barevnou brilancí a hloubkovým 3D efektem? Pak je pro vás fotografie za akrylátovým sklem tím pravým. U tohoto jediného obrazu se netiskne na daný materiál shora, ale v tomto případě vytiskneme vaši fotografii zespoda přímo na zadní stěnu 0,3 cm silné akrylátové průhledné desky. Za čirým sklem tak získá charakteristický velmi elegantní hloubkový efekt.

💡 Foto za akrylátovým sklem je dobře odolné proti povětrnostním vlivům jako je vlhko a voda. Díky tomu lze obraz umístit jak do libovolného interiéru (vč. kuchyně, koupelny...), tak i venkovních prostor.

Foto na hliníkové desce

Na materiálu, jakým je hliník, budou vaše fotografie vypadat obzvlášť stylově a ultra moderně. Fotografie na hliníkové desce je mimořádně stabilní a odolná. Celková tloušťka obrazu je 0,3 cm, přičemž ho tvoří vždy min. 4 vrstvy. Dvě hliníkové desky silné 0,3 mm, mezi nimiž je jádro z polyethylenu a shora tisk. Tento druh dekorace se hodí k modernímu stylu bydlení. I u tohoto materiálu je samotný velkoformátový tisk na desku přirozeně matný.

💡 Foto na hliníkové desce je dobře odolné proti všem povětrnostním vlivům. Díky tomu lze obraz umístit jak do libovolného interiéru, tak i exteriéru.

Postery

Máte rádi zarámované fotografie, ale naše zvětšeniny či fotokoláže jsou pro vás příliš malé? Pak vyzkoušejte naše velké postery. Díky široké nabídce nejrůznějších formátů (od standardních 2:3 až po panoramatické o délce 1,5 m) určitě najdete tu pravou variantu právě pro vás. Tyto velkoformátové plakáty jsou ideální pro moderní i klasické interiéry, kde vynikne jejich krása a styl. Pro větší ochranu a lesk doporučujeme nechat plakát zasklít.


Stále se nemůžete rozhodnout?

Stanovte si očekávání, jaké od fotoobrazu máte. Nejprve si rozmyslete, kam obraz pověsíte a jakou fotografii vyberete. Rozhodující jsou nejen rozměry, ale také design a barevnost interiéru. Nezapomeňte, že u venkovních prostor jste malinko limitováni a nemůžete tam umístit např. fotoplátno. Dále je to už jen o vaší kreativitě a rozhodnutí, zda zvolíte formát na výšku nebo na šířku. Zda budete méně či více kreativní. Zda použijete kliparty, vložíte texty a jaký ve finále vyberete materiál a design. Možnosti jsou nekonečné.

Doufáme, že vás přehled inspiroval a máte chuť pustit se do výběru fotografií hned teď. Těšíme se na vaše unikátní umělecká díla.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.