Vlastnoručně vyrobená koláž z fotografií
Cca 4 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Vlastnoručně vyrobená koláž z fotografií

Fantastická vlastnoručně vyrobená koláž z fotografií

Hledáte tip na výjimečný dárek? Ať už se jedná o výročí seznámení, zasnoubení nebo svatby, poděkování za společnou dovolenou, Den matek, Den otců nebo Valentýn, společným fotografiím se nic nevyrovná. Vlastnoručně vyrobená fotokoláž potěší každé srdce a hodí se pro každou příležitost. Zjistěte, jak ji snadno a rychle vyrobit.

Jak vytvořit koláž krok za krokem jsme shrnuli v následujícím návodu. Mělo by být snadné ji podle sebe adaptovat pro kohokoliv, koho budete chtít mile překvapit. Stačí se nebát a začít. Je to jednoduché!

Co budete k výrobě potřebovat?

 • Čtvrtku
 • Fotografie
 • Nůžky
 • Tužku
 • Lepidlo
 • Fotorámeček
 • Provázek
 • Kolíčky
 • Konfety na ozdobu

Krok 1: Výběr fotografií

Kolik fotografií budete potřebovat? To záleží na vás, tvorbě a kreativitě se meze nekladou. Jediné, na čem záleží, je velikost požadované fotokoláže. Doporučujeme mít k dispozici různé formáty fotografií. Nejdůležitější fotografie, které nesmí na koláži v žádném případě chybět, doporučujeme nechat vyvolat třeba dvakrát, kdyby vás během vystřihování potkaly případné nezdary. Pokud si poradíte na první dobrou, můžete nepoužité fotografie zužitkovat tak, že je přidáte k dárku jako bonus.

V našem případě jsme použili malé průkazové foto na doklady a retro foto, které mají rámeček a se snadno stříhají. Pro větší koláže můžete využít prémiových foto 10 x (cca) 15 cm, které jsou na tvorbu velké fotokoláže jako stvořené.

💡 TIP: Doporučujeme nepoužívat fotografie focené z blízka. Může to ztížit jejich vystřihování.

Krok 2: Příprava pozadí

V tomto kroku se musíte rozhodnout, jak má výsledná koláž vypadat. Na pozadí u dárku k výročí můžete použít třeba vaše společné iniciály či počet let, které jste spolu už prožili.

Na čtvrtku nakreslete obrys požadovaných číslic nebo písmen. Pomoci si můžete pravítkem, aby vaše čáry byly rovné. Jakmile budete mít načrtnuto a budete s výsledkem spokojeni, stačí jej vystřihnout.

💡 TIP: Písmena nebo číslice můžete klidně napsat i na počítači, vytisknout a poté obkreslit na čtvrtku.

Krok 3: Vystřihnutí a nalepení fotografií

Po vystřižení obrysu vám vznikne šablona, na kterou můžete začít aranžovat fotografie. Vyzkoušejte více variant. Jakmile si budete jisti, kde jakou fotografii chcete mít, sestříhejte je podle tvaru šablony. Aby mezi fotografiemi nevznikla nepěkná prázdná místa, nebojte se je přilepit i lehce přes sebe. Nic tím nezkazíte. Nakonec zastřihněte okraje. A už máte téměř hotovo!

Krok 4: Finální úpravy

Poslední je na řadě rámeček. Do toho můžete nasypat konfety, nakreslit srdíčka či napsat vzkaz. Cokoliv vás napadne. Do horní části připevněte provázek, na něj pak pomocí kolíčků zavěste vlastnoručně vyrobenou koláž. Fotokoláž vložte do rámečku a váš dárek je hotový!

Doufáme, že se vám nápad líbí a tvorba fotokoláže vás bude bavit. Pokud byste se nám chtěli pochlubit, zveřejněte své dílo i jako inspiraci pro další zákazníky na našich facebookových stránkách.

PS: Pokud nemáte čas nebo chuť vytvářet fotokoláž ručně, můžete si snadno vytvořit fotokoláž prémium na našich webových stránkách nebo v programu pro objednání. Stačí si jen vybrat požadovaný rozměr.

Co bude k výrobě potřeba?
 

Výběr fotografií
 

Příprava pozadí
 

Vystřihnutí a nalepení fotografií
 

Finální úpravy
 

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

 • O super akcích a slevách
 • O nových produktech
 • O zajímavých novinkách
 • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.