Dárek pro maminku: Kytička s fotografií
Cca 4 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Dárek pro maminku: Kytička s fotografií

Zkuste něco nového. Vyjádřete maminkám svou bezbřehou lásku beze slov ⇒ fotokvětinou. Tento vlastnoručně vyrobený dárek je rozhodně potěší, mile překvapí, přitom ho s malou pomocí zvládnou připravit i menší děti. Rychle a levně.

"Maminka je nádherná bytost, která, jak někdo řekl, nosí dítě devět měsíců ve svém lůně, dva roky v náručí a celý život v srdci.“ - Manuel Fernando Silva

Svátek matek slavíme vždy druhou květnovou neděli. Jedná se o svátek všech žen, kterým se dostalo té cti, že se staly maminkami. Nejedno dítě se v tento slavnostní den snaží svým maminkám udělat radost. Zvláštní poděkování si zaslouží samozřejmě právě ta vaše maminka, která vás celý život podporovala a pomohla vám, abyste byli tím, kým jste.

Co budete k výrobě potřebovat?

 • Fotografie
 • Barevné papíry
 • Nůžky
 • Lepidlo v tyčince a izolepu
 • Tužku a fix
 • Dřevěnou špejli nebo dřívko od nanuku
 • Kolíčky
 • Naši šablonu květiny

Krok 1: Vytiskněte nebo namalujte květinu

Nejprve si připravte papírovou květinu. Je na vás, zda si vymyslíte a namalujete kytičku vlastní nebo si vytisknete naši květinovou předlohu. Zvolte barvu papíru, která se bude mamince líbit. Někdo má radši čistý bílý papír, někdo zase hodně barevný. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, nezapomeňte vyrobit dvě totožné květiny. Budete je lepit k sobě.

Krok 2: Vystřihněte fotografii

Na řadu přichází kruh, který se nachází ve středu květiny (v botanice se nazývá květní lůžko). Použijte jej jako šablonu pro vystřižení fotografie. Dejte si záležet, aby vystřižená fotografie měla stejný tvar. A pozor, aby výstřižek nebyl ani příliš velký, ani příliš malý. Držte se své předlohy.

Krok 3: Slepte květinu dohromady

Nyní máte před sebou vystřižené a připravené dvě stejné květiny. Přišel čas tyto slepit. Lepidlo naneste pouze do kruhu ve středu a zde také květiny slepte dohromady. Nikde jinde. Okvětní lístky musí zůstat volné, neslepené. To je důležité pro další postup.

Krok 4: Připojte láskyplné vzkazy

Cokoliv vás napadne a chtěli byste své mamince říct, napište do své květiny. Opatrně otevřete okvětní lístky a pište: nejlepší maminka, mám tě rád(a), nejúžasnější, nejkrásnější, pro štěstí, nejlepší, pro radost... (menším dětem pomohou ty větší). Každý okvětní lístek může nést jiný vzkaz. Je tolik láskyplných zpráv, že vám možná nebude ani stačit místo.

Krok 5: Do středu nalepte fotografii

Nastal čas nalepit vybranou a připravenou fotografii. Na zadní stranu fotografie naneste lepidlo a přilepte do středového kruhu horní květiny. Ujistěte se, že fotografie není příliš veliká a že je možné snadno rozevřít okvětní lístky se vzkazy.

Krok 6: Přilepte ke květině stonek

Květina je hotová. Jediné, co jí chybí, je stonek. Nanuková dřívka i malé kolíčky dnes už snadno koupíte v každém papírnictví nebo výtvarných potřebách. V ideálním případě se vám podaří oboje sehnat v zelené barvě. V opačném případě si je můžete nabarvit. Malé kolíčky pak připevněte k dřívkům jako lísky. Stonek připevněte izolepou na zadní stranu květiny.

Krok 7: Hotovo, fotokvětinu stačí předat

Pomocí těchto jednoduchých kroků budete mít originální dárek připravený raz dva. Maminka bude nadšená nejen z kytičky, hlavně ale z fotografie, kterou na ní najde a z milých zpráv, které najde uvnitř. Neváhejte a pusťte se do přípravy. Objednejte si fotografie a stáhněte si šablonu. S dárkem vlastní výroby rozhodně nemůžete šlápnout vedle.

Všem maminkám přejeme krásný svátek a spoustu zábavy.

Co budete k výrobě potřebovat?
 

Šablona s květinou
 

Vystřižení fotografie
 

Slepení květiny
 

Vepsání vzkazů
 

Nalepení fotografie
 

Finální úpravy
 

Dárek od srdce je hotový
 

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

 • O super akcích a slevách
 • O nových produktech
 • O zajímavých novinkách
 • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.