Ekologie a životní prostředí nás zajímá

Všechny fotoprodukty jsou vyrobeny v zájmu ochrany životního prostředí

Nejen na pracovišti, ale i v soukromí jednáme a aktivně spolupůsobíme v rámci ochrany životního prostředí

Životní prostředí můžete ovlivnit vy sami. Např. tím, že odešlete objednávku přes internet a nepojedete autem k poštovní schránce nebo na poštu. Položme si otázku: Jak dlouhou cestu potřebujete zdolat pro své záběry? Můžete jít pěšky? Musíte letět letadlem? Kde budete trávit dovolenou? Také výrobky potřebné k fotografování ovlivňují naše životní prostředí. Fotoaparáty, baterie, příslušenství a především jejich výroba je rozhodující. Přínosem životnímu prostředí jsou digitální fotografie. K jejich zhotovení není nutné vyvolání filmu. Digitální záběry můžete předem protřídit a ke zpracování do fotolaboratoře poslat už jen povedené záběry. Minimalizujete tak množství odpadů. HappyFoto se snaží přispět k ochraně životního prostředí zasílacími sáčky a obalovým materiálem. Pro jejich výrobu používáme z velké části použitý nebělený papír.

Mezinárodní certifikát EN ISO 14001 za splnění evropských norem ochrany životního prostředí

Laboratoř HappyFoto je uznávanou ekologickou fotolaboratoří a první laboratoří vůbec, která získala už v roce 1996 mezinárodní certifikát EN ISO 14001. Ekologicky příznivé zpracování fotografií je jednou ze základních filozofií společnosti. Naši zákazníci mají jistotu a záruku, že jsou všechny jejich fotografie vyrobeny v zájmu ochrany životního prostředí. Laboratoř HappyFoto je vybavena jedinečnou čističkou, díky které všechny chemikálie neustále kolují v uzavřeném okruhu. Ptáte se, jak je to možné? Použité chemikálie z vyvolávacích automatů se vracejí do nádrží, kde se po částech čistí a upravují pro další použití (recyklují). Několikrát denně se provádějí chemické analýzy fotografických lázní. Čistota na všech pracovištích je přísně kontrolována a bezporuchovost strojů a zařízení umožňuje, aby celý systém spolehlivě fungoval. Ani litr chemikálií nekončí u HappyFoto v kanále!

Podílíme se na financování nákladů spojených se sběrem, svozem, tříděním a využitím obalového odpadu

Se společností EKO-KOM a.s. máme již od roku 2002 uzavřenou smlouvu o sdruženém plnění, která všem našich zákazníkům garantuje zpětný odběr a využití odpadů z obalů. Znamená to, že se prostřednictvím společnosti EKO-KOM, a.s. podílíme na financování nákladů spojených se sběrem, svozem, tříděním a využitím obalového odpadu.

Co dalšího děláme v HappyFoto pro ochranu životního prostředí

  • Kupujeme vždy nové bezporuchové stroje a zařízení
  • Třídíme odpad, všechen
  • Dbáme na pořádek na pracovišti
  • Pravidelně se školíme a musíme i v soukromí jednat a aktivně spolupůsobit v rámci ochrany životního prostředí
  • Vítáme kvalitní návrhy na zlepšení systému
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.