Tipy na rozložení fotoknihy vašeho miminka
Cca 4 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Tipy na rozložení fotoknihy vašeho miminka

„Narození dítěte je jako vznik nového světa.“ - Achim Schmidtmann
 
Přesně tohle ví každý rodič nejlépe. Není proto divu, že vaše mobilní telefony a paměťové karty praskají ve švech. Ještě než se ale na vašem úložišti začne usazovat prach nebo o fotky nadobro přijdete, zvěčněte své vzpomínky do fotoknihy. Tu můžete kdykoliv snadno vytáhnout a prožívat šťastné chvilky znovu a znovu.

S našimi tipy bude vaše fotokniha naprostou peckou, kterou budete všem rádi ukazovat.

Desky a první dojem

Desky a první stránky by měly hned na první pohled prozradit téma fotoknihy. Nezapomeňte na správný text. Uveďte, zda fotokniha zaznamenává celý rok života dítěte, pouze pár dnů po narození nebo třeba pouze první léto vaší malé lásky. Na obálku můžete uvést také jméno dítěte plus datum a čas jeho narození. Získáte tak nádhernou vzpomínku na vaše první setkání.

První a poslední stránky

Úvodní stránky by měly zaujmout. Na první pohled by mělo být zřejmé, že se jedná o první strany, a proto byste měli zvolit trochu jiný design. Ten můžete použít zároveň i na poslední stránky. Opět můžete zmínit například datum narození. Uvést můžete také citát nebo přání do začínajícího života.

Správné kombinace

Při tvorbě fotoknihy v našem programu můžete vybírat z mnoha různých designů. Snažte se však zůstat věrní tématu a barvám zvoleného konceptu. Ačkoliv můžete kombinovat různé prvky, snažte se přespříliš neodchylovat. Rozhodně nevolte více než 1-3 druhy barev a typů písma. Jinak by mohla kompozice působit neuspořádaným dojmem. Zkoušejte, které druhy písma k sobě budou dokonale ladit. Skvěle působí i kombinace rovného písma s různými kličkami. 

TIP: Když už si na fotoknize dáte záležet, můžete ji nechat vytisknout nejen pro sebe, ale také pro své blízké.

Přidané obrázky a text

Náš program na tvorbu fotoknih nabízí možnost přidání různých obrázků. Skvěle bude vypadat bublina, do které umístíte text s tím, co svému malému broučkovi právě říkáte. Do přidaného textu pak můžete uvést, kdy miminku vykoukl první zoubek, kdy se poprvé posadilo, jaká byla jeho oblíbená hračka nebo knížka či jakou písničku chtělo zpívat stále dokola. Až vám dojde inspirace, začněte hledat vhodné citáty. Těmi nikdy nic nezkazíte. Ba naopak! Vaší fotoknize dodají ten správný šmrnc.

Experimentujte s barvami pozadí a rámečky

Popusťte otěže své kreativitě a vyzkoušejte různé vtipné kliparty, bubliny, barvy pozadí nebo rámečky. Barevné plochy budou působit kontrastně nejen vzhledem k celé kompozici stránky, ale také k textům. Dobrým nápadem může být také stejné pozadí a rámečky. Docílíte tak báječně jednolitého vzhledu.

Věnujte pozornost velikosti obrázků

Raději než nesourodou koláž malých obrázků, zvolte jednu velkou fotografii na celou stránku. Do ní můžete následně vkládat text, obrázky nebo další menší fotografie. Díky tomu získáte více prostoru pro všechny své fotografie. Volit můžete z formátu na šířku nebo na výšku. Vždy však dávejte pozor, aby vaše fotografie nezasahovaly do šedých okrajů stránek. Opatrnost je na místě také u vnitřního okraje stránky tam, kde je vazba.

Držte se našich tipů a věřte, že získáte něco úchvatného, co si budete chtít prohlížet stále znovu a znovu.
Chtěli byste přesně takovou fotoknihu? Žádný problém. Stáhněte si naši HappyFoto aplikaci a pracujte na fotoknize, ať jste kdekoliv. Pracovat tak můžete na střídačku na mobilním telefon i na počítači, protože svůj rozpracovaný projekt můžete uložit do HappyFoto cloudu. Zkrátka, stačí se přihlásit a pokračovat v rozdělané práci.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.