Malinový džem s vlastními etiketami
Cca 2 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Malinový džem s vlastními etiketami

V létě, když slunce svítí nejen do našich srdcí, ale také do našich zahrad, přichází čas sklizně. Také vaše srdce bije pro vaši zahradu? Pak už se jistě těšíte ze svých prvních pěstitelských úspěchů a chystáte se zavařovat. Máme pro vás skvělý tip, jak udělat své zavařeniny ještě originálnější a osobnější.

Znáte tu radost, když se vaše vlastní zahrada promění v tržnici, kde dozrává hojnost voňavého čerstvého ovoce? Nebo se pravidelně vydáváte na místní trhy ke stánkům nebo k lokálnímu farmáři, odkud si přinášíte čerstvé ovoce? Takové, které můžete nejen hned sníst, ale i dále zpracovat.
Radostná vůně, balzám pro oči, pohlazení do bříška.

Když už máte ovoce připravené, nastává čas ho zpracovat a zakonzervovat. Ať už se rozhodnete pro lahodný džem, osvěžující šťávu nebo domácí likér, všechny tyto vybrané lahůdky si zaslouží ušlechtilou a elegantní nádobu. Nejkrásnější bude, když ji opatříte vlastní originální etiketou. K povedené fotografii nebo ilustraci můžete přidat své motto, citát nebo věnování. Při přípravě etiket můžete s klidem popustit uzdu kreativitě a třeba si i zkusit navrhnout svou vlastní značku.

Říká se, že jídlo chutná nejlépe, pokud je připravené s láskou. Jak ale přidat do jídla lásky co nejvíce? Jednoduše! Krájejte úrodu na skleněném prkénku s vlastním potiskem. Během každého tahu nože se tak můžete dívat na to, co máte nejraději. Naše skleněné kuchyňské prkénko je navíc velmi praktické, protože se snadno očistí.

Jednoduchý recept na lahodný malinový džem.
Co budete potřebovat?

  • 1 kg zralých malin
  • 500 g želírovacího cukru 2:1
  • 1 lžíci citronové šťávy

Maliny omyjte a sceďte. Přidejte citronovou šťávu a společně v hrnci přiveďte k varu. Přidejte želírovací cukr a za stálého míchání duste asi 5 minut. Ještě horký džem nalijte do sklenic a pevně uzavřete. Položte sklenice dnem vzhůru. Po vychladnutí polepte sklenice etiketami vlastní výroby a máte hotovo. Domácí specialita s puncem originality.

TIP: Džemy jsou krásné dárky, které nadchnou, potěší a hodí se ke každé příležitosti.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.