Školní ročenka
Cca 4 minuty čtení, k přečtení v sekci DIY & Inspirace

Školní ročenka

Roky uběhly jako voda. Jako by to bylo včera, kdy jste vyprovázeli svoje miminko poprvé do školky, svého prvňáčka poprvé do školy. A najednou končí školní rok. Už půjde do druhé třídy, na druhý stupeň, nebo už je z něj deváťák, který je větší než vy? Přišel čas uronit slzu a pustit se do přípravy nějakého dárku na rozloučenou. Vzpomínky na jednu ukončenou životní etapu.

Nevíte si rady, čím poděkovat třídní učitelce, nebo svému školákovi za snahu a hezké vysvědčení? Naši zákazníci bezkonkurenčně milují Fotoknihu pevnou, cca A4 na výšku. Ať už jako dárek, nebo jako vzpomínkovou knihu, do které si tematicky archivují své fotografie.

Vzpomínky na začátek školy, na společné výlety, na cyklistický kurz či lyžák, na sportovní dny nebo jazykové pobyty? Během školních let se najde tolik okamžiků, které si člověk bude chtít po letech připomenout. Každý rok je to stejné. Ani se nenadějete a z prvního září je poslední červen. A je přitom jedno, zda se jedná o školku, školu základní, střední nebo vysokou. Naše fotokniha je ideální způsob, jak zachytit proměnu ze sladkého školního začátečníka v sebevědomého teenagera nebo vyzrálého dospěláka. Stejně tak můžete shrnout do fotoknihy i léta svého „cipíska“ v mateřské škole. Vše od fotografií naivně úžasných dětských kreseb pro maminku nebo tatínka až po fotografie z besídky na rozloučenou.

Úspěšně ukončená maturita? Co takhle navrhnout maturitní noviny ve fotoknize s drátkovou vazbou? Nezapomenutelné komentáře, zážitky a fotografie spolužáků vám vykouzlí úsměv na tváři i po mnoha letech. Garantujeme vám, že jde o největší zdroj zábavy všech školních srazů. A čím déle po škole, tím při prohlížení a vzpomínání zažijete větší legraci. Takový skvost nikdo nikdy nevyhodí a nikde nezapadne.

Přinášíme několik tipů, jak fotoknihu vzpomínek ze školních let vytvořit.

Pořádek musí být

I přesto, že nyní máte pocit, že si všechny krásné vzpomínky ze školních a školkových let pamatujete, brzy se stane, že se vám důležité detaily začnou postupně vytrácet. Uspořádejte si proto své fotografie chronologicky, jak šly vaše prožité zážitky za sebou. Nezapomeňte k nim přidat patřičné popisky. Vše tak později rychle a snadno najdete. Už za pár let si možná ani nevybavíte, jak se kdo ve třídě jmenoval.

 

Důležité tváře a jména

Jak plyne čas, začínají vzpomínky na některé spolužáky a jejich jména blednout. Stejné je to u vyučujících. Jak se jmenovala češtinářka v sedmičce, tělocvikář na gymlu? Není nic jednoduššího, než si je uchovat ve fotoknize. K fotografii každého spolužáka či učitele doplňte jméno a nějakou charakteristickou poznámku, která vám po letech připomene, o koho šlo a jaký byl. Tak se vám nestane, že si na třídním srazu po deseti letech nevzpomenete na jméno spolužáka, co sedí naproti vám u stolu.

Nezapomenutelné okamžiky

V průběhu školy se každé dítě zúčastní spousty výletů, kurzů, sportovních akcí či olympiád, někdo dokonce i výměnných jazykových pobytů v zahraničí. To všechno jsou události, které si zaslouží ve fotoknize vlastní kapitolu. Vzácné okamžiky s kamarády a učiteli, které si díky fotoknize budete moci připomínat. Až do důchodu.

 

Každodenní realita

I když vám nyní přijde nejdůležitější zachytit „top momenty“, stejně se nejraději budete vracet ke všedním okamžikům. Nostalgie na vás dolehne vždy, když si vybavíte chodbu, jakou jste chodili devět let na oběd, tělocvičnu, šatny, prostor před školou, kde jste se každé ráno scházeli. Momentky z hodin češtiny či angličtiny, bitva papírových vlaštovek nebo obzvlášť povedený projekt. Ani tohle všechno by ve fotoknize nemělo chybět.

 

Památné výroky

Nejen samotné fotografie bývají náplní fotoknih. Nezapomeňte proto ve své knize na texty. Od jednoduchých popisků fotografií a situací, které fotografiím vládnou, přes nezapomenutelné výroky spolužáků i učitelů až po srdcervoucí přání do budoucna. Fantazii se meze nekladou a čím zábavnější formu zvolíte, tím se v budoucnu lépe pobavíte.

 

Bavte se při navrhování své vlastní vzpomínkové fotoknihy a následném prohlížení fotografií ze školní docházky. Není hezčí forma uchování vzpomínek než fotokniha. Díky ní je budete mít živě před očima ještě po mnoha letech.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.