⚠️ Vybrané prémiové textilní fotodárky můžete objednat už jen do 30. března 2023 nebo do vyprodání zásob. Více ZDE »

Jak na úchvatné vánoční rodinné fotografie
Cca 3 minuty čtení, k přečtení v sekci Fototipy

Jak na úchvatné vánoční rodinné fotografie

Proč máme tak rádi společné vánoční focení? Snad je to proto, že v nás posiluje hluboké vztahy a zvěčňuje magii přítomného okamžiku. Vánoční světla a adventní nálada jsou jako stvořené pro focení na památku. Přečtěte si naše tipy na neodolatelné fotografie, které podnítí vaši fantazii a tvořivost a nenechají váš fotoaparát zahálet.

Vánoční světýlka

Při procházce po centrech našich měst se během adventu cítíme jako v zimní říši divů. Mohou za to všudypřítomné vánoční osvětlení a dekorace. Ty můžeme jako kulisu pro focení využít nejen venku, ale také doma. Zkuste například opatrně pověsit vánoční řetěz kolem krku svých ratolestí nebo je nechat, aby si s ním volně hrály. Vy mezitím můžete cvakat jednu originální momentku za druhou. Hra se světelnými řetězy je navíc ideální i pro párové focení.

TIP: Pokud je v pozadí málo světla a vepředu tma, vypněte blesk a zvyšte ISO (pokud to váš fotoaparát umí). Zkrátka, zkuste experimentovat s nastavením.
Pokud není poblíž nikdo, kdo by vás vyfotil, umístěte fotoaparát na rovnou plochu nebo na stativ a použijte samospoušť. Ta má také tu výhodu, že vaše fotografie nebudou rozmazané, což se může při focení v tmavém prostředí snadno stát.

Změňte úhel pohledu

Pokuste se najít nejlepší perspektivu. Fotografie z ptačí perspektivy nebo z pohledu zespoda mohou dát věcem, lidem nebo třeba i mazlíčkům nový rozměr. Proto nám výsledek přijde neokoukaný a vyvolá kýžený „wow efekt“.

Fotografie z každodenního života

Momentky z běžného dne působí mimořádně přirozeně. Foťte třeba, jak vaše děti vykrajují cukroví nebo zdobí vánoční stromeček. Získáte tak nádherné vzpomínky, které si budete rádi prohlížet i po letech.

Získané fotografie představují ideální vánoční dárek, a to na tisíc a jeden způsobů. Zejména o svátcích mají rodina a přátelství zvláštní symboliku. Bohužel ne všichni mají to štěstí, že si mohou být nablízku. Je proto třeba hledat jiné způsoby, jak navodit pocit vzájemné blízkosti. A co by k tomu posloužilo lépe než vaše povedené nejnovější fotografie? Objednat si můžete třeba originální vánoční blahopřání pro své blízké, fotokalendář nebo se pustit do většího projektu, jakým je fotokniha.

Bavte se fotografováním a následným “zužitkováním” svých fotografií do nejrůznějších forem.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.