Fantastické nápady na focení v chladném počasí
Cca 3 minuty čtení, k přečtení v sekci Fototipy

Fantastické nápady na focení v chladném počasí

Tiše padá sníh a krajinu přikryla sněhová peřina. Škoda, že takové okamžiky prožíváme jen zřídka. O to spíše bychom neměli promarnit ani chvilku, než sníh stihne opět roztát. Vezměte své chytré telefony a fotoaparáty do ruky, jdeme na to!

Mrazivý chlad

Když teplota klesne pod bod mrazu, začne příroda čarovat. Listy zkřehnou pod tíhou ledu, z větví stromů a skal se začnou spouštět rampouchy a každičká větvička dostane nový ojíněný kabát. Kromě přírody nenechá mráz na pokoji ani vás. Bílý nádech dostanou i vaše řasy a na vlasy již nebudete potřebovat tužidlo. V tento vzácný okamžik přichází čas zaměřit se na detail a pokusit se zachytit vše, co vás zaujme. Třeba i tvar sněhové vločky, která volně doplula do vašich teplých rukavic s motivem jelena.

Ukažte, kolik lásky je v nás

Sníh vyzývá ke kreativitě. Kromě koulovaček, sáňkování, lyžování a všeobecného dovádění přichází také čas, abyste vyjádřili lásku ke každému, koho milujete. A tady je pár tipů, jak na to. Zkuste ze sněhu vytvarovat srdce nebo jej do sněhu namalujte rukavicí. Můžete do něj také vepsat jméno milované osoby. Své mistrovské dílo následně vyfoťte a překvapte s ním své blízké.

A když už jste si dali tu práci, neměli by povedené fotografie upadnout v zapomnění v paměti vašeho smartphonu nebo fotoaparátu. Raději je zvěčněte do podoby fotodárku. Co takhle hrneček nebo polštářek? Dárek k narozeninám nebo svátku máte hned na světě.

Sněžný anděl

“Dělat andílky do sněhu” je velmi oblíbenou kratochvílí snad každého dítěte (a možná i dospělého). Jak na to, asi netřeba představovat. Zkrátka si lehnete na zem a šoupáte ruce a nohy po zemi sem a tam, až vzniknou andělská křídla a sukně. Následně požádejte někoho, aby vám pomohl se zvednout, abyste své dílo při zvedání zbytečně neponičili. Garantujeme vám, že trocha toho chladu při pobytu na zemi za povedený snímek rozhodně stojí. Navíc se bude taková fotografie skvěle hodit do vaší fotoročenky. Fotoknihy, kam shrnete nejdůležitější okamžiky uplynulého roku.

Legrační sněhuláci

Dalším neodolatelným fotomotivem jsou sněhuláci. Rádi je budete nejen fotit, ale také stavět. Nezapomeňte sněhuláky ozdobit různými zábavnými předměty, jakými jsou kravata či klobouk. Čím netradičnější a bláznivější váš sněhulák bude, tím více budou vaše fotografie unikátní.

Ať na ptáčka vyletí ptáček!

Umístěte na svůj balkon či zahradu ptačí budku, nasypte zrní a číhejte s fotoaparátem v ruce. Vaši ptačí návštěvníci budou krásně kontrastní na bílém pozadí a vyniknou. Proto je focení ve sněhu tak působivé a ptáčci tak skvělým motivem.

Všechny vaše kreativní a povedené fotografie budou pak ideální náplní pro vaše nástěnné fotokalendáře nebo fotoknihy. Zvěčněte povedené fotografie a mějte je po ruce vždy, když si zatoužíte zavzpomínat.

Přejeme vám, abyste si užili mnoho zábavy v zimní krajině.

Sdílet příspěvek
Přihlášení k odběru bulletinu
Přihlášení k odběru bulletinu

Nenechte si uniknout skvělé nabídky!

Přihlaste se k odběru bulletinu a získejte informace z první ruky. O čem?

  • O super akcích a slevách
  • O nových produktech
  • O zajímavých novinkách
  • O soutěžích

Odhlásit odběr můžete kdykoliv kliknutím na odkaz v bulletinu.
Jak nakládáme s vašimi daty se dočtete na stránce Ochrana osobních údajů.