START MENUBAR
END MENUBAR

Představení společnosti

Založení

Firma a pojem HappyFoto se v České republice objevuje již od roku 1990. Od roku 1997 se jedná o společnost HAPPY FOTO Česko spol. s r.o., která je 100% dceřinou společností rakouské firmy Happy-Foto GmbH (založena v roce 1978).

Jak zásilková fotoslužba funguje

Do všech poštovních schránek v ČR jsou pravidelně doručovány zasílací sáčky naší společnosti, na internetu běží atraktivní internetová prezentace doprovázená nejrůznější reklamou. Materiál ke zpracování přijímáme po internetu a poštou. V dnešní pokrokové době objednáte nejrychleji a nejpohodlněji přes internet. Druhý den po odeslání necháme zakázky zpracovat v rakouské fotolaboratoři. Následuje fakturace, balení a cesta zpět na poštu k rozeslání. Třetí den obdrží zákazníci své fotografie domů ke dveřím. Základní myšlenkou je doručení zakázky zákazníkovi až do domu a využití všech poštovních schránek a pošt celé ČR namísto sběren.

Proč rakouská fotolaboratoř

Laboratoř HappyFoto je jednou z nejmodernějších evropských laboratoří. Byla jednou z prvních oceněná certifikátem za splnění evropských norem ochrany životního prostředí ISO 14001 = optimalizace všech výrobních kroků v hladce fungující organizaci (uzavřený cyklus vyvíjecího procesu, vývojka ani voda nejde do kanalizace, třídění odpadu…) a pracuje vždy s nejnovějšími stroji a technologiemi.

Budoucnost

Prvotřídní vybavení fotolaboratoře umožňuje vyrobit ve špičce více jak milion digitálně optimalizovaných fotografií prémiové kvality denně. Vzhledem ke skutečnosti, že fotografie z digitálních fotoaparátů tvoří více než 80 % podíl na celkové produkci, je možno s jistotou říci, že budoucnost fotografování je jednoznačně digitální. Na tento trend je HappyFoto perfektně vybaveno.

Produkty

HappyFoto nabízí svým zákazníkům převážně výrobu fotografií z digitálních dat a filmů. V létě 2006 jsme přišli na trh s novým produktem – fotoknihou. Její popularita u zákazníků stále stoupá. Naši nabídku jsme na podzim 2007 rozšířili o kalendáře a nové druhy fotoknih. Od jara 2010 nabízíme fotopřání, luxusní fotoknihu tištěnou na fotopapír a mnoho dalších.

Hnědý zasílací sáček

Společnost HappyFoto se před několika lety odvážila vyměnit do té doby používané lesklé bílé zasílací sáčky s výrazným barevným potiskem za zasílací sáčky z neběleného přírodního papíru hnědé barvy. Z hlediska reklamy to byl velice odvážný krok, který způsobil rozruch nejen na fotografickém trhu a nabízel otázku, zda se firma, která nabízí prvotřídní zpracování fotografií na vysoce kvalitní fotopapír, může prezentovat něčím tak „obyčejným“ jako je hnědý tak „neatraktivní“ zasílací sáček. V současné době znamená tento zasílací sáček pro zákazníky HappyFota jistotu a záruku prvotřídního zpracování fotografií v zájmu ochrany životního prostředí.

Vliv na životní prostředí

Životní prostředí můžeme ovlivnit přímo my sami tím, že odešleme objednávku přes internet a nevyrazíme autem se zasílacím sáčkem k poštovní schránce.

  • Některé aspekty vlivu na životní prostředí, jež souvisí s fotografováním, nemůžeme vždy ovlivnit. Položme si otázku: Jak dlouhou „cestu“ potřebujeme zdolat pro své záběry? Můžeme jít pěšky? Musíme letět letadlem? Kde vůbec budeme trávit dovolenou?
  • Také výrobky potřebné k fotografování ovlivňují nepřímo naše životní prostředí. Fotoaparáty, baterie, příslušenství a především jejich výroba je rozhodující.
  • Přínosem životnímu prostředí jsou též v současné době tolik oblíbené digitální fotoaparáty, které jsou vybaveny nabíječkou a paměťovou kartou. Ke zpracování fotografií není nutné vyvolání filmu. Digitální záběry je možné protřídit a ke zpracování do laboratoře odeslat jen záběry povedené.
  • U fotografií z kinofilmů tato možnost není. Je nutné nejprve film vyvolat, fotografie vyrobit a až poté je možné nepovedené fotografie vytřídit a následně zlikvidovat. Co může HappyFoto z hlediska ochrany životního prostředí u fotografií z kinofilmů ovlivnit, jsou zasílací sáčky a obalový materiál. Pro jejich výrobu je z velké části použit nebělený papír.


START FOOT

Kontakt

HAPPY FOTO Česko spol. s r.o.

Omlenická 780

CZ - 382 41 Kaplice

Tel.: +420 380 313 936

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

END FOOT